Carmina burana No. 1

2. srpna 2017 v 22:04 | alleswirklichgute |  pro šmejdy
Po 14 dnech v reichu, jsem se rozhodla navštívit svoji rodnou hroudu. Zjistila jsem, že tu tráva není zelenější a obloha modřejší a že už se mně vlastně stýská. Dělám si srandu, po nikom se mně nestýská a dala bych ruku do ohně za to, že ta trává má fakt víc chlorofylu.

Prostě jsem se na víkend sbalila a vydala se za dobrodružstvím a sportovním vyžitím blízko Znojma. Samozřejmě se to tváří jako prestižní sportovní akce, ale co si budem povídat, pořád to je česká sportovní akce, takže o nějaký alkoholy nebyla nouze. A to nemyslím zle.

Nebudu se rozepisovat o mém sportovním nebo nočním výkonu, ale spíš o tom, že mám asi celkem v pohodě karmu. Cestu Mnichov - Praha a Praha - Jihlava jsem zvládla spolujízdou, takže jsem ušetřila a ještě k tomu jsem nenatrefila na úchyly. Pozitivum.

V sobotu v noci (party hard) jsem si zvládla koupit jízdenku Znojmo - Vídeň a Vídeň - Salzburg. Pozitivum.

Do Znojma mě z nedaleké sportovní akce zavezl jeden ze sportovců bez nároku na honorář (nejsem šmejd, samozřejmě jsem mu nechala na benzín) a i když jsme tak úplně nestíhali, autobus měl stejně zpoždění. Pozitivum.

Ve Vídni jsem si chtěla koupit nejlevnější jízdenku na městskou hromadnou dopravu, ale přišel za mnou turista, jestli nechci jízdenku na celou Víděň do večera. Dala jsem mu 2 Eura. Pozitivum.

Nějak jsem netrefila stanici, kam jsem se měla přesunout na vlak. Vlak mně ujel. Negativum. (Ale já díky jízdence mohla dál cestovat. Pozitivum).

Někde jsem se dočetla, že jízdenku můžu použít i na jiný spoj v daný den u daného dopravce. Moc jsem si nebyla jistá, ale co. Prostě jsem to riskla. Když jsem ukazovala svůj kód, průvodčí si ho ani nenaskenoval. Pozitivum i negativum. (Nevím, jestli se tak dá jezdit, když Vám ujede vlak, ale aspoň jsem se vyhla případným komplikacím).

V Salzburgu mně další člověk nabídl jízdenku pro dvě osoby za 10 Euro. Ušetřila jsem 4,5 Eura. Pozitivum.

Ve vlaku jsem zjistila, že se opravují koleje a můsím přestoupit na autobus. Zbytek cesty, kterou normálně jezdím 15 minut, se kvůli autobusu změnil na minut 50. Negativum.

No prostě to byl skvělej zážitek a já věřím v dobro lidí. Jo a karma je mocná, takže, šmejdi, buďme na sebe milí, pomáhejme si a žádný klacky pod nohama. Díky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama